Login

VÝLETY

GORROUPU GORGE

Gorropu je obrovská rokle vytvořená tektonickými otřesy a později erodovaná jak vodou z řeky „Flumineddu“ tak povětrnostními činitely. Gorropu tvoří sklaní útesy vyšší než 400 metrů. Exkurze začíná v Dorgali a pokračuje přes údolí Oddoene. Po překročení mostu „Sa barva“ vede cesta podél řeky „Flumineddu“ až ke vstupu do rokle. Celá cesta je lemována bohatou vegetací. Uvnitř rokle pokračuje exkurze podél pramene řeky, který se vsakuje do podzemí a občasně vystupuje na povrch, jako např. na jaře ve vstupní části. Při zpáteční cestě dostanete svačinku z typických místních produktů.
Trochu náročnější je cesta pouze v zadní části rokle. Nejkrásnější část rokle je ale při vstupu, odkud můžete vidět nejvyšší skalní útesy v Evropě.

TISCALI

V samém srdci Supramonte v Dorgali se rozprostírá prastará jeskyně – Tiscali. Jeskyně se nachází v propadlině hory, která vznikla zhroucením jejího vrcholu. Pravděpodobně během období Nuragic byla uvnitř jeskyně vybudována vesnice z které jsou dnes k vidění už jen ruiny. Vesnice je ukryta před zraky turistů pod převisem a jediná šance jak ji spatřit je vypravit se do jeskyně. Mikroklima, atmosféra jeskyně a zvláštní barva vápence vytvořili z Tiscali jedinečné a nezapomenutelné místo.

Cesta začíná v Dorgali kam se dostanete nejprve terénním autem a pak pěšky. Cesta se vine před údolí Lanaitto až k úpatí hory, odsud vede stezka s krásným výhledem na okolní hory a údolí pod vámi. Po přibližně hodině a půl chůze se dostanete k „skrytému údolí“.
Na zpáteční cestě ještě navštívíte originální vstup do jeskyně „ Sa Oche“ a nakonec dorazíte k nejslavnějšímu prameni v Barbagia „Su Gologone“.

CALA LUNA

Jeden ze způsobů jak navštívit nádhernou pláž „Cala Luna“ je cesta z „Buchi Arta“ kam se po malebné cestě dostanete autem. Zde můžete obdivovat stále využívaná pole pro chov koz, typická pro tento kraj, obklopená drsnou a nezničenou přírodou. Pak se z „Scala S´arga“ dostanete k pláži pěšky po cestičce vystavěné dávnými uhlíři. Cesta netrvá dlouho a po celou dobu budete v nepřetržitém kontaktu s kvetoucí vegetací. Během odpočinku na pláži dostanete svačinku z typických místních produktů. Záleží jen na Vás jak dlouho budete chtít na pláži zůstat.


Další výlety kolem Cala Gonone

- Villaggio Nuragico di Serra Orrios
- Nuraghu Orvu

Nuragh = věžovitá pevnostní stavba z velkých nasucho kladených kamenných bloků

Z ORKY

POTÁPĚNÍ S PŘÍSTROJEM NA ZKOUŠKU

obrázek
Každé úterý od 20:00 do 21:30 v období září - červen v plaveckém bazénu Výstaviště Praha, a.s., Výstaviště 67
170 00 Praha, Bubeneč

Dárkové poukazy

KURZY POTÁPĚNÍ

Potápěčský kurz pro začátečníky

obrázek
Potápěčské kurzy pro začátečníky jsou každé úterý od 17 hod. v učebně ORCA a na bazénu Výstaviště.
 https://www.facebook.com/orcadivingpotapeni?v=app_2344061033
Kurzy potápění, škola potápění
Košík
Fotogalerie z našich akcí - PODÍVEJTE SE ZDE.....
 https://www.facebook.com/orcadivingpotapeni?v=app_2344061033
 https://www.facebook.com/orcadivingpotapeni?v=app_2344061033

Created by © 2009 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign

Doporučujeme - Deepndown potápění | Dux potápěčská výstroj | Adrex - extrémní sporty | www.pagerank.cz | Cestovní potápěčská kancelář | Divestar | Fotokurzy | CAVEX CLUB |

Kitesport | ALBION- bazény a zastřešení | Benefit Plus | Česká speleologická společnost | Speleoaquanaut ZO 1-10

SEO Rozcestník